Barátság – kulturális és közéleti folyóirat:
Magyarország népei kölcsönös
megismerkedését szolgáló folyóirat

Ifjú diplomaták – diákprogram

A KarMUN 2024 egy ENSZ modellezési program, amelyet a Karinthy Frigyes Gimnázium rendez már 2005 óta azzal a céllal, hogy fórumot teremtsen a diákoknak, hogy betekintést nyerhessenek az ENSZ működésébe, és kipróbálhassák magukat a diplomácia világában. Az angol nyelvű program néhány éve németül is folyik, a program szervezői tehát az MNÁMK-ból is vártak jelentkezőket. 

Március 10-én nyolcan indultak az MNÁMK-ból: Kovács Naomi (11C), Szerletics Emma(11C), Petrovácz Ádám (11B), Rideg Lili(11B), Kovács Hanna(11B), Lovász Csenge(11B) és Vidákovics Erik(11B) és kísérőjük, Munding Aliz. 

A jelentkezés után a szervezők elküldték a konferencia három témáját, amit a három napon (csütörtöktől szombatig) kellett megvitatni. A témák: A szelektív hulladékgyűjtés problémája, Az etnikai kisebbségek helyzete és Harc a dezinformáció ellen. Ezek a témák mind globális problémák a világon és a résztvevőknek az egyes országok delegáltjaiként kellett megoldási javaslatokat kidolgozni, közösen megvitatni, kompromisszumot találni és végül szavazással dönteni a megszavazásáról vagy a leszavazásáról.  

A programot szinte teljes mértékben diákok szervezik és vezénylik le. A konferencia kisebb megszakításokkal reggel 9-től délután 4-ig tartott a csütörtöki napon. A szervezők alkották a Bizottságban az elnökséget, segítőkészek voltak a kezdőkkel, kellemes légkörben telt a nap. 

Pénteken az előző napi tapasztalatokkal sokkal hatékonyabban folyt a konferencia, jobban ment az összedolgozás, a hangulat családiassá vált. A résztvevők találkozhattak Ritter Imrével (a magyarországi németek parlamenti képviselőjével), aki előadóként volt hivatalos a konferenciára.

A szombati záró napon egy újságíró vendégelőadó érdekes workshopot tartott a médiáról az aznapi témához, a dezinformáció problémájához kapcsolódva. A diákok értékes tapasztalatot szerezhettek a háromnapos programon.