Az Osztrák Kulturális Fórum januári programajánlata
j(A)zz! Tres Caballeros
Január 16, 20:00
Helyszín: Opus Jazz Club, 1093 Budapest, Mátyás utca 8.
A klasszikus gitártriók mély szeretete, Bill Frisell és John Scofield mintaadó munkássága, illetve a bensőséges akusztikus hangzások iránti vonzódás köti össze Tobias Faulhammert, Gregor Aufmessert és Jakob Kammerert, akik együtt kidolgozott zenei szerkezetekből építik fel az alkotói szabadság szentélyét. Az osztrák jazzszíntéren erős gyökereket eresztett három zenész ebben a térben hozza létre megismételhetetlen zenei pillanatok sorát, a közös improvizáció médiumán keresztül.
BIDF Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál:
KEDVES, DRÁGA SZERETTEIM
Január 31, 20:00
Február 1, 15:30
Helyszín: Cinema City Mamut, 1024 Budapest, Lövőház utca 2-6.
Január 31, 16:00
Helyszín:Foton Audiovizuális Centrum, 8200Veszprém, Vár utca 17.
Rendező: Juri Rechinsky
(2024, A, 93 perc)
Az emberség, báj és humor, az idősek bölcsessége a legnagyobb bajban sem hagyja el az embereket. Az ukrajnai orosz háború a házakat porrá, a halottakat pedig számokká változtatja. A szükségállapot rutinszerűvé válik. A lakosság mindennapi életét a frontvonalon túl is áthatja és átalakítja az erőszakos háború, amely mindenütt jelen van. A társadalomnak új helyzeteket kell megoldania: az időseket, egyedülállókat és mozgásképtelen embereket evakuálják és rögtönzött menedékházakat, gyengélkedőket hoznak létre nekik; a menekülési útvonalakat közösen szervezik; holttestek után kutatnak, hogy miután megtalálják őket azonosítani tudják és eljuttassák hozzátartozóikhoz. Az élet védelmére és a méltóság visszaadására irányuló folyamatos kísérletei azoknak az embereknek, akiktől mindezt erőszakkal elvették. Fáradhatatlan munka, amely soha nem válhat normális állapottá.
Ukrán, angol, magyar és orosz nyelven
Kiállítás | What`s the Matter?
Megtekinthető: november 7 – 2025. január 23.
Helyszín: Osztrák Kulturális Fórum, 1068 Budapest, Benczúr utca 16.
Az anyag a legkülönbözőbb formákban jelenik meg körülöttünk, létezése és róla alkotott képünk befolyásolja a világról alkotott felfogásunkat. Az emberi alkotóképesség és tudomány találkozása által az ember vált az egyetlen olyan élőlénnyé ezen a földön, mely képes olyan szubsztanciák megteremtésére, melyek szerkezetüktől fogva maradandók, lebomlásra egyáltalán nem vagy részlegesen képesek, ezáltal kivonva magukat az anyagkörforgás természetes mechanizmusaiból.
Megvizsgálva, hogy az újrafelhasználásnak és anyagintegritás helyreállításának milyen lehetőségei lehetnek, a kortárs művészi stratégia három esete jelenik meg Silvia BAUER (Belgium-Ausztria), CSATLÓS Asztrid (Magyarország), és Regina ZACHHALMEL (Ausztria) csoportos tárlatában. Művészi foglalkozásuk újraértékeli az eldobott textíliák, műanyagok, hulladékanyagok funkcióit. A korábbi funkciókat és szimbolikát felváltják az anyagi értékvesztésből fakadó és túltermelési, fenntarthatósági krízisekből kiutat kereső kortárs művészeti értelmezések.
Művészek: Silvia Bauer, Csatlós Asztrid, Regina Zachhalmel
Kurátor: Bartha Renáta
További programok:
https://www.bmeia.gv.at/hu/osztrak-kulturalis-forum-budapest