Az Osztrák Kulturális Fórum márciusi programajánlója márciusra
Továbbképzés német nyelvtanároknak
Időpont: Március 7, 10:00-16:00
Helyszín: Osztrák Intézet, 1065 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 31.
Der Bund Ungarndeutscher Schulvereine (BUSCH) veranstaltet in Zusammenarbeit mit dem Österreichischen Kulturforum Budapest, dem Österreich Institut, dem OeAD (Abteilung Kultur und Sprache) und der ELTE Universität die elfte Fort- und Weiterbildungsveranstaltung für Deutschlehrerinnen und Deutschlehrer mit den folgenden Workshops:
• Rosa Degen-Faschinger: Dramapädagogik
• Ildikó Frank: Drama im Fremdsprachenunterricht
• Matthias Leichtfried: „Die KI denken lassen?“ – Generative KI in Schreibprozessen nutzen
Moderation: Robert Wild (BUSCH)
Német nyelven
Zártkörű rendezvény
Kiállítás a Vasarely Múzeumban
Megtekinthető: február 6 – március 23.
Helyszín: Vasarely Múzeum, 1033 Budapest, Szentlélek tér 6.
Két művész munkásságát együtt bemutatni mindig kihívás, és a kérdés még bonyolultabb, ha olyan művészekről van szó, akiknek munkássága olyan sokrétű, mint Nádler Istváné (Visegrád, Magyarország 1938) és Eric Kressnig-é (Klagenfurt, Ausztria 1973). Mind Nádler, mind Kressnig különböző médiumokkal dolgoznak, amelyek gyakran kapcsolódnak egymáshoz (szobrászat, installáció, grafika stb.), még akkor is, ha a festői nyelv alapvető fontosságú munkásságuk teljességének megértéséhez. Egy-egy műalkotás festői jellege könnyen érzékelhető – még akkor is, ha a médium nem festmény –, és e két művész munkáin olyan szempontokkal találkozhatunk, mint a színpaletta kifinomultsága, a hordozók sokfélesége vagy a különböző textúrák, amelyek a festőt, mint alkotót mutatják meg.
A kiállítás kurátorai: Pia Jardí és N. Mészáros Júlia
Kiállítás: Floating Frames
Max Gansberger és Matzon Ákos
Megtekinthető: február 20 – április 22.
Helyszín: Osztrák Kulturális Fórum, 1068 Budapest, Benczúr utca 16.
A Max Gansberger és Matzon Ákos közös tárlatán bemutatott alkotások, a könnyedség és a mélység benyomását keltve a hagyományos keretekkel ellentétben, amelyek gyakran teljesen körülölelik és egyben korlátozzák a műalkotást, hangsúlyozzák a kép és környezete közötti kapcsolat esszenciális jelentőségét. A műalkotás és a tér közötti finom táncban a lebegő keretek arra emlékeztetnek minket, hogy a keretezés módja drámaian megváltoztathatja és behatárolhatja környezetünk érzékelését és megtapasztalását. Túllépve a tisztán racionális ismeretfeldolgozás korábbi keretrendszereken alapuló problematikáján, Max Gansberger és Matzon Ákos a művészet határterületein járva teret nyitnak az új felismeréseknek, kihangsúlyozva az ötlet teremtő erejét.
Kurátor: Bartha Renáta
További programok: https://www.bmeia.gv.at/hu/osztrak-kulturalis-forum-budapest